Redmi Note 5 Pro ќе биде многу модерен

Објавено на 13.02.2018 во НовостиRedmi Note 5 Pro ќе биде многу модерен

Redmi Note 5 Pro најверојатно ќе биде смартфон кој ќе ги следи модерните трендови во мобилната индустрија ќе располага со Full Display со засек на врвот на екранот, 18:9 размер и HD+ резолуција.

Xiaomi за Redmi Note 5 Pro исто така планира да употреби квалитетна дуо камера на задната страна со два сензора со широка леќа, осум-јадрен Snapdragon 636 процесор, издржлива батерија со капацитет од 4000 mAh и Android 8.0 Oreo оперативен систем.

Деновиве Xiaomi Redmi Note 5 Pro и официјално ќе биде промовиран, па ќе следат детални информации за дизајнот, цената и достапноста на пазарот.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}