Ова е првата слика од Nokia 7 Plus

Објавено на 15.02.2018 во НовостиОва е првата слика од Nokia 7 Plus

HMD Global подготвува одличен смартфон за средната класа со осум-јадрен Snapdragon 660 процесор, 3 GB RAM, Full Display со 18:9 размер и дуо камера на задната страна со двоен LED блиц.

Од претстојниот Nokia 7 Plus се појави и првата „рендер“ слика за која се верува дека целосно го открива неговиот дизајн со одлична искористеност на предната површина на дисплејот, како и симпатични детали на задната страна со портокалови орнаменти.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}