Измама со лотарија демне на Viber

Објавено на 24.02.2018 во НовостиИзмама со лотарија демне на Viber

Телефони.мк доби известување од својот редовен читател Димитар Трајковски, кој не предупредува дека на Viber има измама:

Congratulations!! Dear Customer , Your VIB mobile number has been selected as the winner of Five Hundred Thousand United States Dollars (500.000.00USD)in the "VIBER" International Ballot award programme.  Send your winning REF No: VB/US-64634579. to email: [email protected]   for more information on how to claim your funds. Contact: [email protected]   for more inquiries.

Голема е веројатноста деновиве да добиете известување на вашиот профил на Viber, дека наводно сте добиле 500 милиони долари на американската лотарија по случаен избор. Измамата е дека вашиот телефонски број е извлечен од многу други, и ви дава мејл или број за информации и за подигнување на вашите пари. Се разбира, не наседнувајте да ваквите пораки и не контактирајте ги на адресите што ви ги праќаат. Благодарност до нашиот читател и во иднина внимавајте повеќе.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}