Alcatel ја презентираше 3 серија

Објавено на 27.02.2018 во НовостиAlcatel ја презентираше 3 серија

Google рече дека нема да видиме Android Go телефони на MWC 2018, но Alcatel беше првиот што ги презентираше своите уреди со ваков оперативен систем. Alcatel презентираше 5 модели на смартфони со солидни спецификации: Alcatel 1X, Alcatel 3, Alcatel 3V, Alcatel 3X, и Alcatel 5.

 

Alcatel 3X располага со 5.7-инчен HD+ дисплеј и резолуција од 1,440 x 720 пиксели, дуална камера со 13MP + 8MP, меморија што може да се прошири до 128GB со картичка, односно 16/32GB ROM меморија. 32GB моделот го има со 3GB RAM, додека 16GB моделот со 2GB RAM меморија. Овој модел функционира со Android Nougat.

Моделот доаѓа со батерија со капацитет од 3,000mAh, која е пресметано да трае до 6 часа со зборување ако сте со 3G. Достапен е во три бои и неговата цена изнесува 179,99 евра.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}