Huawei P20 Lite ќе има огромен Full Display

Објавено на 01.03.2018 во НовостиHuawei P20 Lite ќе има огромен Full Display

Huawei P20 Lite ќе има огромен екран со дијагонала од 5,6 инчи со размер од 18:9 и Full ?HD Plus резолуција, барем така тврди познатиот ликстер Еван Блас.

Тој за Huawei P20 Lite исто така открива дека ќе има засек на горниот дел од екранот слично како кај панелот на iPhone X што веќе е стандардна технологија за многу брендови.

За Huawei P20 Lite се претпоставува дека ќе има само две главни камери, наместо три како кај помоќните модели од Huawei P20 серијата која официјално ќе биде претставена на 27 март во Париз.
 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}