Asus ZenFone 5 и 5Z се достојни конкуренти

Објавено на 03.03.2018 во НовостиAsus ZenFone 5 и 5Z се достојни конкуренти

Asus ZenFone 5 се претстави на MWC 2018 исто така, со изрез (notch) во дизајнот од горната страна, исто како што iPhone X го има од горната предна страна на панелот.

Всушност, Asus го преземал овој дел и направил максимизиран екран од предниот панел, кој е многу атрактивен и практичен за употреба. ZenFone 5 располага со 6,2 инчен екран, скенер за отпечатоци на прсти од задната страна, Snapdragon 636 процесор под хауба, 6GB RAM меморија и двојна камера од 12MP. 

Asus ZenFone 5Z е премиум моделот, под хауба има Snapdragon 845 процесор, 6GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија, а неговата цена ќе биде многу ниска - 499 долари. Цената на поевтиниот модел се уште останува непозната.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}