Xiaomi Mi Mix 2s ќе биде супер моќен со Snapdragon 845

Објавено на 04.03.2018 во НовостиXiaomi Mi Mix 2s ќе биде супер моќен со Snapdragon 845

Xiaomi гордо го најави нивниот претстоен премиум смартфон Xiaomi Mi Mix 2s кој ќе биде супер моќен и брз со најновиот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор со поддршка за вештачка интелигенција, како и многу адути во хардверот.

Xiaomi Mi Mix 2s исто така ќе понуди 6.01” OLED дисплеј со 18:9 размер, Sony IMX363 камера, 8 GB RAM и 256 GB меморија. Официјалната промоција на Xiaomi Mi Mix 2s е закажана за 27 март.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}