Познат датумот на лансирање на Huawei Honor 7c

Објавено на 06.03.2018 во НовостиПознат датумот на лансирање на Huawei Honor 7c

Huawei успешно ги заврши сите процеси за сертифицирање на претстојниот смартфон Honor 7c кој доаѓа од нивниот суб-бренд и веќе потврди дека на 12 март ќе следи негово официјално лансирање на пазарот, најпрво во Кина, а потоа се надеваме и на интернационално ниво. 

Honor 7c според досегашните тестови е откриено дека ќе располага со 5,9 инчен HD+ дисплеј со размер од 18:9, ќе работи со осум-јадрен процесор, 4 GB RAM, дуо главна камера, селфи камера со 8 мегапиксели, батерија со капацитет од 3000 mAh, Android 8.0 Oreo оперативен систем и цена од околу 200 евра.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}