Видео: Се појави Xiaomi Mi Mix 2s со Full Display

Објавено на 08.03.2018 во НовостиВидео: Се појави Xiaomi Mi Mix 2s со Full Display

Од Кина протече првото видео на кое наводно е прикажан претстојниот одличен смартфон Xiaomi Mi Mix 2s на кој се гледа дека ќе има Full Display со засек на врвот каде ќе биде сместена селфи камерата што значи дека предната површина ќе биде максимално искористена.

Главни адути на Xiaomi Mi Mix 2s кој пристугнува кон крајит на март покрај целосниот дисплеј ќе бидат осум-јадрениот Snapdragon 845 процесор, дуо камерата и издржливата батерија, па го очекуваме наскоро.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}