Fortnite Battle Royale доаѓа и на смартфон

Објавено на 09.03.2018 во НовостиFortnite Battle Royale доаѓа и на смартфон

Fortnite Battle Royale како една од повеќе популарните игри за преживување ќе пристигне и на смартфон, најпрво за iOs мобилната платформа.

Според планот на Developer Epic Games студиото Fortnite Battle Royale веќе идната недела ќе стартува за корисниците на iPhone и iPad кои ќе може преку мултиплеер да се соочат со гејмери од целиот свет, а контролите ќе бидат соодветно прилагодени за екрани на допир.

Гејмерите кои се заинтересирани за Fortnite Battle Royale ќе треба да се регистрираат од понеделник и потоа да чекаат да добијат покана за да ја инсталираат играта на нивниот iOs уред.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}