Откриен нов адут на претстојниот Xiaomi Mi Mix 2s

Објавено на 10.03.2018 во НовостиОткриен нов адут на претстојниот Xiaomi Mi Mix 2s

Xiaomi подготвува смартфон кој ќе ги исполнува сите неопходни модерни смартфони. Тоа е претстојниот Xiaomi Mi Mix 2s кој ќе има Full Display со селфи камера сместена во горниот дел кај засекот на екранот, а сега се открива уште еден квалитетен адут.

Според последниот тизер кој го објави кинеската компанија Xiaomi Mi Mix 2s ќе располага и со можноста да се полни преку безжичен полнач, исполнувајќи го Qi Wireless стандардот. Тоа до одредена мера ќе ги спаси корисниците од поврзување со USB кабел и со Mi Mix 2s ќе имаат поголема комоција и мобилност при полнење на батеријата.

Автор: Aleksandar Stankov


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}