Samsung Galaxy S9 и S9+ најпопуларни смартфони на MWC 2018

Објавено на 11.03.2018 во НовостиSamsung Galaxy S9 и S9+ најпопуларни смартфони на MWC 2018

Сигурно не е големо иѕненадување но, новите смартфони Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus се најпопуларните модели на неодамна одржаниот Светски мобилен конгрес 2018 во Барселона. Тоа беше видливо и ѕа екипата на telefoni.mk која лично можеше да се увери во популарноста на Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus во текот не четирите дена на штандот на Samsung кoj беше еден од најпосетените и имаше најголема гужва.

Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus на сите анкети на списанија и кориснички асоцијации се прогласени како најпопуларни и најквалитетни смартфони на MWC 2018, а потоа следуваат моделите на Sony Xperia XZ2, иѕненадувачки Asus Zenfone 5z e на третото место, па потоа доаѓа Nokia 8 Sirocco, а во топ влегува и LG V30s.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}