Xiaomi Mi 7 прв пат тестиран со Snapdragon 845

Објавено на 12.03.2018 во НовостиXiaomi Mi 7 прв пат тестиран со Snapdragon 845

Xiaomi Mi 7 за прв пат се појави на бенчмарк тест со најмоќниот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор, со што најавува сериозни намери да се вмеша во битката за премиум сегментот со најквалитетните играчи.

Xiaomi Mi 7 на Geekbench исто така е откриено дека ќе има фантастични 6 GB RAM, како и 5,6 инчен дисплеј со 18:9 размер и најверојатно Quad HD+ резолуција. Овие почетни информации за Xiaomi Mi 7 ветуваат многу, па наскоро очекуваме нови посодржајни детали.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}