Samsung со нови детали за целиот распоред на Android 8.0 Oreo надградбата

Објавено на 12.03.2018 во НовостиSamsung со нови детали за целиот распоред на Android 8.0 Oreo надградбата

Samsung Mobile излезе со детални информации за планираниот распоред за надградба на оперативниот систем Android 8.0 Oreo како за последните премиум смартфони, така и за останатите мобилни уреди од високата класа кои влегоа во „барабанот“ за достава на новиот софтвер, последен пред во септември Google да го лансира Android 9.0.

Според планот на 18 март Android 8.0 Oreo целосно ќе пристигне кај сите корисници на Galaxy S8 моделите низ сите региони во светот, потоа на 28 март следен е Galaxy Note 8, a подоцна во крајот на пролетта следуваат Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy A5 (2017) и Samsung Galaxy Tab S3 9.7.

Подоцна во крајот на пролетта и почетокот на летото Android 8.0 Oreo надградба ќе има 
за Samsung Galaxy Xcover 4, Samsung Galaxy A8 (2018), Samsung Galaxy J3 Emerge, како и 
Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2017), Samsung Galaxy Tab Active 2 и Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016)Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}