Honor 7C официјално претставен со Face Unlock

Објавено на 12.03.2018 во НовостиHonor 7C официјално претставен со Face Unlock

Honor суб-брендот на HiaweH силно нагази на пазспаз со најновиот Honor 7C смартфон предвиден за средната класа, но со многу напредни компоненти и нови функции меѓу кои најатрактивна е Face Unlock за отклучување на екранот само со скенирање на лицето на коеисникко што дава екстра доза на безбедност.

Honor 7C исто така може да се пофали со 5,99 инчен Full Display до HD+ резолуција, Snapdragon 450 процесор, 4 GB Ram и двојна камера.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}