Lenovo S5 сигурно доаѓа со дуо камера

Објавено на 13.03.2018 во НовостиLenovo S5 сигурно доаѓа со дуо камера

За претстојниот смартфон Lenovo S5 се откриваат нови детали, меѓу кои и дека ќе располага со современа дуо камера поставена на задната страна како и поддршка за вештачка интелигенција која ќе понуди повеќе видови на решенија за сцените.

Lenovo S5 исто така се очекува да донесе Full Display со големина до 6 инчи, ќе работи со осум-јадрен процесор, а на располагање ќе има и многу издржлива батерија со фантастичен капацитет од 6000 mAh.

Промоцијата на Lenovo S5 e закажана за 20 март и доаѓа во време кога има огромно раздвижување на смартфон сцената.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}