Apple наскоро го лансира безжичниот полнач AirPower

Објавено на 14.03.2018 во НовостиApple наскоро го лансира безжичниот полнач AirPower

Apple според повеќе извештаи од добавувачите во Азија наскоро ќе биде подготвен да го пушти во продажба одамна најавениот безжичен полнач AirPower кој е наменет за поновата генерација на iPhone смартфони кои се прилагодени да работат со Qi стандардот за безжично полнење преку магнетна индукција. 

Засега нема информации за точната цена на AirPower безжичниот полнач на Apple, но се претпоставува дека ќе чини над 200 долари. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}