Huawei P20 се појави на Geekbench со Android 8.1

Објавено на 14.03.2018 во НовостиHuawei P20 се појави на Geekbench со Android 8.1

Huawei P20 постојано се појавува во бројни протечени информации со слики и видеа, а овој пат е откриен преку тест на бенчмарк сајтот Geekbench каде е забележан како работи со оперативниот систем Android 8.1 Oreo.

Huawei P20 ќе работи со најновиот осум-јадрен Kirin 970 процесор, ќе има 4 GB RAM, 64 GB RAM меморија, како и поддршка за вештачка интелигенција со дури три главни камери на задната страна со Leica оптика.

Премиум смартфонот Huawei P20 официјално ќе биде претставен на 27 март на промотивен настан во Париз, а се очекува цената да биде поставена на границата од околу 700 евра.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}