Subway Surfers изненадувачки е првата мобилна игра до милијарда

Објавено на 17.03.2018 во НовостиSubway Surfers изненадувачки е првата мобилна игра до милијарда

Subway Surfers можеби звучи изненадувачки, но е првата мобилна игра која стигнала до 1 милијарда преземања од Google Play за смартфон плаформата Android.

Станува збор, за мобилна игра која е особено популарна во Кина, па и пошироко во Азија, а се повеќе добива корисници и во Европа. Креаторите SYBO и Kiloo Games ја лансираа Subway Surfers пред шест години, но постојано додаваат нови содржини со непрестана поддршка.

Мал број на мобилни апликации може да се пофалат дека имаат 1 милијарда преземања, а меѓу нив се апликациите на Google и Facebook.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}