Huawei P20 Pro доаѓа со тројна камера од 40MP+8MP+20MP

Објавено на 21.03.2018 во НовостиHuawei P20 Pro доаѓа со тројна камера од 40MP+8MP+20MP

Huawei P20 Pro ќе биде најдобриот смартфон од вкупно три модели, кои ги очекуваме во наредниот вторник, на 27 март, во Париз. Pro верзијата ќе биде со тројна Leica задна камера со 40MP+8MP+20MP и 5x оптички зум. Блендата на трите сензори ќе бидат со f/1.6 и f/2.4, а цената се очекува да биде 899 евра.

Предните камери на Huawei P20 и P20 Pro ќе се со неверојатни 24MP со иновативен Light Fusion систем. Тука е новиот Slow Motion во 1280×720 пиксели, со HD резолуција и 960 фрејмови/секунда. Huawei P20 Pro ќе има Intel AI, дисплеј со 19:9 сооднос, 6GB RAM меморија + 128GB ROM меморија, батерија со капацитет од 4000mAh и Android 8.1 оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}