Samsung подготвува мини верзија на Galaxy S9 Plus

Објавено на 12.04.2018 во НовостиSamsung подготвува мини верзија на Galaxy S9 Plus

Таман кога помисливме дека ерата на мини смартфони заврши, од Samsung пристигнува ново изненадување со тоа што се откри дека подготвува нова мини верзија на Galaxy S9 Plus.

Samsung Galaxy S9 Plus mini според првичните информации ќе пристигне со дуо камера сместена од задната страна лево, осум-јадрен Snapdragon процесор и батерија со капацитет од 3000 mah, па повеќе детали очекуваме наскоро. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}