Xiaomi потврди кој смартфон ќе биде ѕвездата на 25 април

Објавено на 16.04.2018 во Новости



Xiaomi потврди кој смартфон ќе биде ѕвездата на 25 април

Xiaomi веќе подолго време е познато дека на 25 април ќе одржи пролетно промотивно шоу на кое ќе претстави интересни новитети, а сега потврди и дека ѕвезда на вечерта ќе биде претстојниот квалитетен смартфон со достапна цена Xiaomi Mi 6X.

Според досега достапните информации за Xiaomi Mi 6X познато е дека овој смартфон ќе има  дуо главна 20 мегапикселна камера на задната страна, 5.99 инчен дисплеј Quad HD + резолуција со 2160 x 1080 и целосна искористеност на предната површина на екранот.

Xiaomi Mi 6X исто така ќе биде со способен хардвер предводен од осум-јадрениот Snapdragon 626 процесор, 4 GB RAM, 64 GB вградена меморија, како и батерија со капацитет од 3000 mAh.





 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}