Huawei Honor 10 со една нога пред официјална промоција

Објавено на 16.04.2018 во НовостиHuawei Honor 10 со една нога пред официјална промоција

Honor 10 претстојниот супер смартфон на суб брендот на Huawei со супер цена целосно е потврден од страна на кинеската телекомуникациска агенција TENАA со што и официјално веќе се познати сите негови спецификации.

Honor 10 според документите поднесени во TENАA ќе располага со 5,9 инчен Full Display со Quad HD резолуција од 2280 x 1080 пиксели, ќе работи со осум-јадрен HiSilicon Kirin 970 процесор со поддршка на вештачка интелигенција, и ќе има мемориски капацитет од 4 или 6 GB RAM со 64 или 128 GB ROM. 

Honor 10 исто така ќе може да се пофали со двојната камера со два сензора од 16 + 24 мегапиксели, ќе има батерија со капацитет од 3000 mah, Android 8.0 Oreo оперативен систем, а треба да пристигне официјално на 15 мај.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}