Motorola Moto G6 Plus тестиран со солиден процесор

Објавено на 16.04.2018 во НовостиMotorola Moto G6 Plus тестиран со солиден процесор

Новата G серија на Motorola веќе одамна е дел од барабанот на шпекулации и извештаи, па се поочигледно е дека нејзината официјална промоција е практично на неколку чекори.

Сега се појави и нов бенчмарк тест на Moto G6 Plus смартфонот од средната класа кој од Geekbench е потврдено дека ќе работи со солидниот осум-јадрен Snapdragon 660 процесор.

Motorola Moto G6 Plus ќе располага со 4 GB RAM, работен такт на процесорот од 2,2 GHz, а ќе има и 32 GB основна меморија, па така освои солиден број на поени на Geekbench. 

Motorola Moto G6 Plus со дуо камера, 5,9 инчен Full Display и батерија со капацитет од 3000 mAh очекуваме да биде претставен на 19 април.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}