Samsung Galaxy S7/S7 edge моделите стартуваат со Oreo надградбата

Објавено на 18.04.2018 во НовостиSamsung Galaxy S7/S7 edge моделите стартуваат со Oreo надградбата

Samsung Mobile подолго време ја подготвува надградбата со последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која ќе стартува и за Samsung Galaxy S7/S7 edge моделите кои се стари две години.

Претходно Samsung по бета тестовите ја лансираше Oreo надградбата за Galaxy S8 моделите која по малите проблеми во функционалноста брзо беше стабилизирана, а сега конечно на ред доаѓаат и Samsung Galaxy S7/S7 edge моделите.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}