Huawei Nova Youth се „подигна“ со Android 8.0 Oreo

Објавено на 19.04.2018 во НовостиHuawei Nova Youth се „подигна“ со Android 8.0 Oreo

Поевтиниот смартфон од средната класа Huawei Nova Youth се „подигна“ со надградбата на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која сега е достапна за инсталирање кај корисниците. 

Huawei Nova Youth е всушност кинеската верзија на Huawei P10 Lite што е добар индикатор, дека и интернационалната верзија по надградбата во Кина ќе пристигне насекаде со новата верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo заедно со MiUi 9.0. корисничкиот интерфејс.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}