Што се крие зад Samsung Galaxy Dream Lite смартфонот?

Објавено на 19.04.2018 во НовостиШто се крие зад Samsung Galaxy Dream Lite смартфонот?

Неодамна се прошири информација дека Samsung планира наскоро да лансира „мини“ верзија на супер смартфонот Galaxy S9 со тоа што ќе има помал екран, послаби перформанси, но идентичен дизајн како и поголемиот модел.

Бидејќи, сепак ерата на мини смартфони заврши овој модел најверојатно ќе биде претставен под името Samsung Galaxy Dream Lite, па така на најчесен начин ќе биде претставен пред купувачите со нешто послаб хардвер за пониска цена со што ќе нема разочарани очекувања дека мини верзијата не е идентично моќна како Samsung Galaxy S9.

Samsung Galaxy Dream Lite ќе има Infinity Display, QHD+ резолуција, 4 GB RAM, 64 GB основна меморија и Android 8.0 Oreo оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}