LG Q7 доби сертификат, промоцијата следи наскоро

Објавено на 22.04.2018 во НовостиLG Q7 доби сертификат, промоцијата следи наскоро

LG Mobile преку американската агенција за комуникации FCC го доби неопходниот сертификат за претстојниот смартфон LG Q7 кој ќе служи како поевтина или „мини“ верзија на далеку помоќниот LG G7 ThinkQ.

Во апликацијата за LG Q7 објавена од FCC за жал нема никакви детали за неговите технички спецификации, па така се уште не може ништо официјално да се потврди, но сигурно е дека ќе има Full Display, осум-јадрен процесор, 3000 mAh батерија и Android 8.0 Oreo оперативен систем со промоција која ќе се одржи некаде следниот месец.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}