Xiaomi прави нов евтин фаблет со дуо камера

Објавено на 22.04.2018 во НовостиXiaomi прави нов евтин фаблет со дуо камера

Xiaomi е во процес на подготовка на нов евтин фаблет од серијата Redmi Note кој според првите документи приложени во кинеската агенција TENNA ќе има огромен 6 инчен Full Display со HD резолуција.

За новиот Xiaomi Redmi Note 6 смартфон исто така познато е дека ќе има двојна главна камера на задната страна, батерија со капацитет од 3000 mAh, како и Android 8.0 Oreo оперативен систем, па наскоро ја очекуваме и неговата официјална промоција. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}