Nokia 2 ја финишираше априлската надградба на HMD

Објавено на 22.04.2018 во НовостиNokia 2 ја финишираше априлската надградба на HMD

HMD Global со Nokia 2 смартфонот од основната класа го заврши процесот на достава на безбедносни надградби на Android оперативниот систем за месец април, откако претходно истиот софтвер го добиваа и помоќните и поскапите Nokia смартфони.

Сега со добивањето на априлската безбедносна надградба Nokia 2 ќе биде целосно заштитен од сите нови потенцијални хакерски закани по сигурноста на корисниците, па затоа се препорачува веднаш да се инсталира новиот софтвер. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}