Потврден промотивниот датум на HTC U12+

Објавено на 03.05.2018 во НовостиПотврден промотивниот датум на HTC U12+

HTC наскоро ќе одржи нова промоција со повеќе квалитетни смартфони со кои се надева дека ќе успее повторно да ги освои купувачите и да ги убеди дека компанијата има преостанат квалитет во свој посед пред да се посвети целосно на соработката со Google.

Така на 23 мај ќе биде промовиран и очекуваниот смартфон во високата класа HTC U12+ со двојна главна UltraPixel камера со сензори од 12 + 16 мегапиксели, исто така двојна селфи камера со сензори од 8 + 8 мегапиксели, супер моќен осум-јадрен Snapdragon 845 процесор, 6 GB RAM, 128 GB вградена меморија, како 5.5 инчен 18:9 Full дисплеј со Quad HD + резолуција.

HTC U12+ ќе има доста издржлива батерија со капацитет од 3450 mAh, а ќе има и „полесна“ варијанта во смартфонот HTC U12 Life која доаѓа на истиот датум.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}