Xiaomi Redmi S2 познато кога ќе пристигне

Објавено на 04.05.2018 во НовостиXiaomi Redmi S2 познато кога ќе пристигне

Xiaomi Redmi S2 е еден од поинтересните смартфони во последно време кој често е предмет на шпекулации, но веќе стигна и официјална потврда дека неговата промоција ќе се одржи на 10 мај, па така наскоро ќе бидат познати сите негови детали, како и цената за која се претпоставува дека ќе биде многу прифатлива за купувачите.

За Xiaomi Redmi S2 се претпоставува дека ќе има доста квалитетни компоненти, достојни за средната класа со Full Display со резмер 18:9 со HD + резолуција од 720 x 1,440 пиксели, двојна камера на задната страна, осум-јадрен Snapdragon 625 процесор, 3 GB RAM со 16 GB основна меморија, како и батерија со капацитет од 3000 mAh

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}