Android P Beta веднаш може да се инсталира

Објавено на 09.05.2018 во НовостиAndroid P Beta веднаш може да се инсталира

Google на својата годишна I/o 2018 конференција ја презентираше новата верзија на оперативниот систем со кодно име Android P. Добра вест за софтвер ентузијастите е тоа што Android P веќе може да се инсталира со првата тест верзија наменета за преглед на селектиран број на смартфони.

Google креираше специјална веб страница за поддршка со линкови за симнување на софтверот како и дел за директно пријавување на можни грешки и недостатоци.

Android P може во Бета верзија да се инсталира на следните смартфони: Google Pixel, Pixel XL, Google Pixel 2 и 2 XL,  Essential Phone, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, vivo X21 и X21UD, и Xiaomi Mi Mix 2S

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}