Xiaomi Mi 7 прикажан на нови фотографии

Објавено на 09.05.2018 во НовостиXiaomi Mi 7 прикажан на нови фотографии

Xiaomi го засилува темпото со своите квалитетни смартфони во премиум класата, а кулуминација треба да постигне со промоцијата на претстојниот Xiaomi Mi 7. Од овој премиум смартфон во Кина протекоа нови слики кои го прикажуваат неговиот дизајн и откриваат неколку детали за тоа што ќе го понуди наскоро. 

Xiaomi Mi 7 ќе има Full дисплеј со засек на врвот сличен на iPhone X, ќе има Quad HD + резолуција, ќе работи со супер моќен осум-јадрен Snapdragon 845 процесор, а ќе има и дуо главна камера на задната страна.

Официјално промоцијата на Xiaomi Mi 7 ќе се одржи на 23 мај, па со некоја прифатлива цена од околу 500 долари ќе биде силен конкурент на пазарот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}