Tesla Model 3 влегува во шемата на производството со зацртана цел

Објавено на 16.05.2018 во НовостиTesla Model 3 влегува во шемата на производството со зацртана цел

Tesla Inc. за само 1 недела од месец мај пријавила над 8 илјади нови Model 3 електрични автомобили, со што сега има вкупно 43 илјади испорачани автомобили од истиов модел. Изгледа дека на Илон Маск сепак му успева да го внесе овој модел во сегментот на сериски производител.

Првично за Model 3 на фабриката и беа потребни половина година за првите 8.000 автомобили, што значи дека сега ова е голема вест. Маск воведе три смени на работа со 24 часа работа без престан. Тоа значи зголемување на производството за 50%. Сега останува да видиме дали компанијата ќе го постигне истиот просек и со новиот Model 3, со два мотори и погон на сите четири тркала.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}