Samsung Galaxy S9 duo пристигна со нови бои

Објавено на 16.05.2018 во НовостиSamsung Galaxy S9 duo пристигна со нови бои

Samsung Mobile лансираше нова верзија на премиум смартфонот Samsung Galaxy S9 duo која сега е достапна во две нови бои на маската и тоа Sunrise Gold и Burgundy Red.

Со обновениот изглед Samsung Galaxy S9 duo повторно се актуелизира и има шанса да им се претстави на корисниците кои сакаат премиум смартфон, а не сакаат да ги чекаат следните модели кои ќе пристигнат подоцна во текот на годината. 

Кај Samsung Galaxy S9 duo нема никакви измени во однос на техничките спецификации и нуди Infinity дисплеј со AMOLED технологија, осум-јадрен Exynos 9810 процесор, напредна дуо камера и Android 8.0 Oreo оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}