Интро видео со кралот на средната класа - Honor 10

Објавено на 18.05.2018 во НовостиИнтро видео со кралот на средната класа - Honor 10

Претходно пишувавме дека Huawei го објави новиот модел од под-брендот Honor 10, кој сега е достапен на глобалниот пазар. Honor 10 има солиден дизајн, хардвер и прифатлива цена. На европскиот пазаро моделот со 64GB ќе биде 399 евра, додека моделот со двојно повеќе меморија ќе биде за 50 евра поскап.

Под хауба има Kirin 970 процесор, 4GB RAM меморија, батерија од 3450mAh, излез за слушалки од 3,5мм, 5,84-инчен класичен LCD дисплеј и двојна задна камера 16MP + 24MP.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}