Apple ќе лансира поевтин смарт звучник со Beats

Објавено на 21.05.2018 во НовостиApple ќе лансира поевтин смарт звучник со Beats

Apple не е премногу задоволен од продажбата на нивниот прв смарт звучник Apple HomePod па затоа се појави нова шпекулација од Тајван дека се подготвува поевтин смарт звучник кој ќе има речиси двојно пониска цена, односно дека ќе чини околу 200 долари.

Следниот смарт звучник на Apple ќе биде лансиран под брендот Beats, па така нема да се наруши перцепцијата на компанијата од Купертино како премиум бренд, односно поевтиниот звучник ќе биде под нивна капа, но со различно лого.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}