Протекоа спецификациите на Moto Z3 Play

Објавено на 22.05.2018 во НовостиПротекоа спецификациите на Moto Z3 Play

Moto Z3 Play е еден од смартфоните што Motorola се уште официјално не го претставила. Нема многу спецификации засега познато, но доволно е да ја видиме основата на Moto Z3 Play. Моделот ќе биде компатибилен со Moto Mods, што значи дека ќе ги има следните модули:

- Moto Z “Power” Edition: Bundled Battery Moto Mod;
- Moto Z “Style” Edition: Bundled Style Shell;
- Moto Z “Gamepad” Edition: Bundled Gamepad Mod;
- Moto Z “Projection” Edition: Bundled 70-inch Projector Mod.

Z3 Play ќе има дизајн без рамки и огромен 6-инчен “Max Vision” AMOLED дисплеј со FHD+ резолуција и сооднос од 18:9. Под хауба ќе е со Qualcomm Snapdragon 636 процесор, 4GB RAM меморија, 32GB/64GB внатрешна меморија, двојна задна камера, сензор за отпечатоци, батерија со капацитет од 3,000mAh и TurboPower технологија за полнење. Се разбира, тука ќе го има најновиот Android Oreo оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}