За 8-годишнината на Xiaomi излегува Mi 8

Објавено на 23.05.2018 во НовостиЗа 8-годишнината на Xiaomi излегува Mi 8

Xiaomi Mi 8 е следниот предводник, кој ќе биде претставен во четврток, 31 мај. Xiaomi го откри ова на својата Twitter страница. Xiaomi го прескокнува Mi 7 затоа што едноставно компанијата слави 8 годишнина на пазарот, па затоа премиум телефонот го добива името Mi 8.

Mi 8 ќе има вграден сензор за отпечатоци во дисплејот, големина на дисплеј од 6-инчи, со дизајн со засек, 3D технологија за препознавање на лице, Snapdragon 845 процесор, 6GB/8GB модели со 64GB/128GB, безжично полнење и "AI" камера. Xiaomi Mi 8 нема да биде достапен во Америка, а во Европа дефинитивно ќе го има за 440 долари, што е неодолива цена имајќи ги во предвид перформансите.

BIG announcement Mi fans. The brand new #Mi8, a nod to our 8th anniversary, is coming on 31 May. Stay tuned! pic.twitter.com/UGwmwO7Xi0

— Mi (@xiaomi) May 22, 2018


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}