FIFA 19 доаѓа заедно со Лига на шампионите

Објавено на 12.06.2018 во ИгриFIFA 19 доаѓа заедно со Лига на шампионите

Играта FIFA 19 го објави трејлерот, со што потврдува дека официјално излегува на 28 септември, заедно со Лигата на шампионите.

Се разбира, Кристијано Роналдо е главен во играта, а годинава играта ќе има повеќе можности за играње. Имено, ќе има играчи и повеќе натпреварувања за УЕФА.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}