Nokia X6 доби сертификат во Тајван, ќе оди глобално овој пат

Објавено на 13.06.2018 во НовостиNokia X6 доби сертификат во Тајван, ќе оди глобално овој пат

После лансирањето на Nokia X6 во Кина минатиот месец, шефот на продуктот во HMD Global изјави дека има голем интерес за овој модел и надвор од таа земја. Изгледа дека сепак овој модел ќе оди глобално.

Сега засега пишува дека е само од HMD Global и има поддршка за 4G, има Bluetooth сертификат, 5.8-инчен дисплеј, дизајн со засек, Snapdragon 636 процесор и 4GB или 6GB RAM меморија со 32GB или 64GB ROM меморија со можност за избор. Од задната страна ќе има двојна Zeiss камера од 16-мегапиксели + 5-мегапиксели, со bokeh ефект. Од предната страна имате исто така 16-мегапикселна селфи камера, додека софтверот е Android 8.1 Oreo, со батерија од 3060mAh. Се очекува цената да изнесува 300 долари.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}