Huawei работи на конкурентот на најновиот процесор Kirin 710

Објавено на 14.06.2018 во НовостиHuawei работи на конкурентот на најновиот процесор Kirin 710

После пристигнувањето на Snapdragon 710 процесорот на пазарот на смартфони, Huawei почна да развива нов процесор со истите цифри - Kirin 710, со цел да му конкурира директно на Qualcomm

Snapdragon 710 чипсетот сака да ги поврзе смартфоните од премиум класата и смартфоните од средната класа. Чипсетот изработен преку 10nm процесо овозможува многу подобри перформанси, без да бара екстра батериска енергија. Чипот на Huawei - Kirin 710, ќе биде надградба на 659, со подобрени можности на вештачката интелигенција. Се очекува од Huawei и неговиот HiSilicon да го лансираат новиот чип уште во наредниот месец, што најверојатно ќе го очекуваме заедно со Huawei Nova 3.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}