Samsung телефонот на превиткување ќе чини 2000 долари

Објавено на 14.06.2018 во НовостиSamsung телефонот на превиткување ќе чини 2000 долари

Првиот супер иновативен смартфон на Samsung кој ќе има флексибилен екран на превиткување според најновите шпекулации ќе биде доста скап и ќе чини околу 2000 долари. Ова луксузно парче мобилна опрема ќе биде достапно на почетокот на 2019 година, сега наведуваат изворите блиски до гигантот од Јужна Кореја.

Изработката и развојот на претстојниот флексибилен Samsung Galaxy X чини доста скапо поради модерната технологија, па така првичните примероци ќе бидат достапни во ограничена серија, наменета за љубителите на најновите гаџети.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}