Huawei GPU Turbo доаѓа и кај поевтините смартфони

Објавено на 14.06.2018 во НовостиHuawei GPU Turbo доаѓа и кај поевтините смартфони

Huawei донесе одлука да ја прошири употребата на новиот графички стандард Huawei GPU Turbo кој за 60% ги засилува перформансите на Mali графичките мобилни картички.

Период Модели
Крај на јуни Huawei Mate 10 и Mate 10 Pro, Honor View 10
јули P20, P20 Pro и Mate RS Porsche Design, nova 2S, Honor 10, MediaPad M5 серија
август nova 3e, Enjoy 8 Plus, Enjoy 7S, Mate 10 Lite, Honor 9 Lite, Honor 7X
септември Mate 9 серија
октомври P10, P10 Plus и P10 Lite, Honor 9, Honor 8 Pro
ноември

други модели

Huawei GPU Turbo за прв пат беше претставен како софтверско решение за гејминг смартфонот Honor Play, а во текот на ова лето ќе се доставува до смартфони од сите ценовни категории вклучувајќи ги и поевтините модели. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}