Се појави златниот Sony Xperia XZ2 Premium

Објавено на 19.06.2018 во НовостиСе појави златниот Sony Xperia XZ2 Premium

Sony Mobile во полна пареа работи за наскоро да го лансира Sony Xperia XZ2 Premium на повеќе пазари од кого сега се појави нова неофицијална слика која го прикажува во златна боја на маската со одличен и симпатичен дизајн.

Новата боја на маската на Sony Xperia XZ2 Premium дава дополнителен избор покрај црната и сребрената боја и со тоа би требало да привлече и поголем број на купувачи. 

Sony Xperia XZ2 Premium е ден оод ретките смартфоните на пазарот кој има Full дисплеј со 4K HD резолуција со TRILUMINOUS технологија, а работи со најмоќниот осум-јадрен Snapdragon 845 процесор. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}