Apple лансираше втора бета на iOS 12 за iPhone и iPad

Објавено на 20.06.2018 во iOsApple лансираше втора бета на iOS 12 за iPhone и iPad

Apple лансираше втора бета верзија со iOS 12 за iPhone и iPad, што значи дека девелоперите може да ги пробаат најновите верзии за тестирање на нивните апликации.

iOS 12 е откриен пред неколку недели на WWDC конференцијата на Apple, со неколку нови алатки: новиот анимиран аватар Memoji и новиот Animoji за iPhone X, значително подобрена брзина за постарите уреди, како и нова функција за да може корисниците да следат колку активно го употребуваат нивниот смартфон, со цел да одржуваат здрава корисничка „диетален режим“.

Последната верзија на iOS 12, девелоперската бета 2, е најмногу за поправка на баговите. Целосните промени може да ги погледнете на официјалната страница на Apple.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}