AirPower на Apple ќе доцни најмалку година

Објавено на 23.06.2018 во НовостиAirPower на Apple ќе доцни најмалку година

Apple во септември 2017 при презентацијата на новите iPhone 8 и iPhone X смартфони откри дека планира да лансира безжичен полнач AirPower кој истовремено може да напојува до три уреди на Apple истовремено како што се iPhone смартфоните и Apple Watch часовниците.

Сепак, по долго чекање AirPower тројниот безжичен полнач и натаму го нема на пазарот, а новите информации велат дека најрано може да биде пуштен во продажба овој септември, односно цела една година по неговата промоција и најава.

Apple има огромни проблеми во регулирање на температурата на AirPower полначот, како и менаџментот на енергијата која е наменета за полнење на смартфоните или смарт часовниците и се работи на софтверот и специјализираниот процесор.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}