LG Q6 добива надградба со Android 8.1 Oreo

Објавено на 10.07.2018 во AndroidLG Q6 добива надградба со Android 8.1 Oreo

LG Q6 не е стар уред, но со оглед на тоа што е смартфон со послаби перформанси, корисниците се изненадени што добива надградба со најновиот процесор. Беше лансиран на пазарот уште пред една година. 

Q6 под хауба има Qualcomm Snapdragon 435 процесор, 3GB RAM меморија и 32GB меморија за лични податоци. Поевтиниот Q6 се вика LG Q6α и има помала меморија под хауба: 2GB RAM + 16GB ROM меморија. Најскапиот LG Q6+ има 4GB RAM + 64GB ROM меморија. Лансиран со Android 7.1 Nougat, LG сега ја надградува Q6 серијата со осмицата на Oreo. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}