Лансиран Huawei Nova 3 со по четири камери

Објавено на 11.07.2018 во НовостиЛансиран Huawei Nova 3 со по четири камери

Huawei лансираше уште една „ѕвезда“ од серијата на смартфони Nova. Овој пат третата генерација на Huawei Nova доаѓа со по четири камери, односно дуо сетап по два сензора на камерите на задната и предната селфи страна.

Huawei Nova 3 располага со осум-јадрен Kirin 970 процесор, 6 GB RAM, 128 GB основна меморија, батерија со капацитет од 3,750 mAh со супер брзо полнење, а има LCD дисплеј со дијагонала од 6.3 инчи со Full HD+ резолуција и размер од 19:9 за целосна искористеност на предната површина.

Новиот Huawei Nova 3 официјално ќе биде пуштен во продажба на 18 јули по цена од околу 400 долари. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}